Obecnie nie wykonujemy Aromaterapii.

Używamy olejków naturalnych znanej i cenionej marki Dr Beta.

Olejki używamy do masażu - rozcieńczone z bazowym olejem do masażu oraz w specjalnym urządzeniu do aromaterapii opierającym się na najnowocześniejszej technologi w dziedzinie aromaterapii - Zimnej dyfuzji.

Zimna dyfuzja - to proces podczas którego, płynna kompozycja zapachowa przekształca się w tzw. mikromgiełkę o wielkości cząsteczek od 0,2 mikrometra. Mikromgiełka łatwo łączy się z cząsteczkami powietrza, dzięki czemu zapach długo unosi się w powietrzu.

Koszt to dopłata 10zł do masażu.

 

Olejki do wyboru:

Olejek Pomarańczowy

Otrzymuje się go ze skórek owoców pomarańczy. Stosowany często w mieszankach dla dzieci
ŁAGODZI: depresje, lęki, napięcia nerwowe, spazmy, napięcia mięśni.
Pochodzenie: Sycylia

 

Olejek Cedrowy

Północnoamerykańska odmiana cedru zwanego Virginia od stanu, w którym są największe uprawy. Olejek jest silnym antyseptykiem.
ŁAGODZI: bronchit, katar, zapalenie pęcherza, cellulit, łojotok, łupież, przetłuszczanie się skóry i włosów.
Pochodzenie: Ameryka Północna

 

Olejek Petitgrain

Podobnie jak olejek neroli i olejek pomarańczowy destylowany jest z drzewa pomarańczy gorzkiej Citrus aurantium amara, które wyróżnia się smakiem, a także specyficznym zapachem liści i owoców. Początkowo do produkcji wykorzystywano małe (wielkości wiśni) i niedojrzałe owoce pomarańczy, z których tłoczono olejek. Stąd też pochodzi nazwa „petit grains”- małe ziarna. Obecnie produkowany jest z liści drzewa pomarańczy.
Olejek ma intensywny, cytrusowo-kwiatowy zapach. Jest świeży i cierpki. Zawiera octan linalylu, linalol, nerol, alfa-terpinol, octan geraniolu, limonen i myrcen. Ma szeroki wachlarz zastosowań. Przede wszystkim jednak działa antydepresyjnie, ponieważ stymuluje pracę mózgu, a w konsekwencji poprawia nastrój. Przynosi jasność umysłu i uspokaja. Zwiększa także popęd seksualny. Ponadto jest olejkiem antyseptycznym, tonizującym i bakteriobójczym. Można go stosować przy cerze problematycznej, tłustej i trądzikowej. Przyspiesza zmniejszanie rozstępów.

ŁAGODZI: depresje, stany lękowe, bezsenność, trądzik. Wspomaga rekonwalescencję.
Pochodzenie: Ameryka Południowa

 

Olejek Rozmarynowy

Jeden z najcenniejszych olejków w aromaterapii o niezwykle szerokim oddziaływaniu. Odmładza i wzmacnia system immunologiczny.
ŁAGODZI: zmęczenie fizyczne i umysłowe, oziębłość seksualną, zmienne ciśnienie krwi, cellulit,  astmę, łupież.
Pochodzenie: Hiszpania

 

Olejek Bergamotowy

Jest wyciskany ze skórek hiszpańskich owoców bergamotki. Ma świeży orzeźwiający zapach i służy do aromatyzowania herbaty Earl Grey.
ŁAGODZI: liszaje, wrzody, trądzik, łojotok, rany i skaleczenia, nieprzyjemny zapach skóry, nieświeży zapach z ust.
Pochodzenie: Hiszpania

 

Olejek Limetkowy

Jego owoce stosuje się podobnie jak cytryny.
ŁAGODZI: lęki, zaburzenia psychiki związane z alkoholizmem, przeziębienia, artretyzm, stany zapalne gardła.
Pochodzenie: Meksyk

 

Olejek Szałwii Muszkatołowej

Olejek antyseptyczny i przeciwstresowy.
ŁAGODZI: depresje, lęki, napięcia nerwowe, także na tle seksualnym, nadciśnienie, problemy przedmenstruacyjne, nieregularny cykl, bóle wszelkiego rodzaju.
Pochodzenie: Prowansja