Terapia powięziowa jest manualną formą pracy na tkankach miękkich. Opiera się na koncepcji taśm mięśniowo-powięziowych Myers’a i ma na celu przywrócenie odpowiedniego napięcia mięśni i powięzi. Często właśnie napięcia mięśniowo-powięziowe są przyczyną występowania bólu, sztywności i ograniczeń w twoim ciele. Dlatego odpowiednia analiza twojej postury i szczegółowy wywiad pozwoli na pracę w najbardziej korzystny dla ciebie sposób. 

Praca powięziowa polega na powolnych, precyzyjnych ruchach w określonym kierunku, bez użycia olejków i balsamów. Odczucia są bardzo indywidualne, zależne od napięć i progu bólu danej osoby. Czasami określane jako dyskomfort, czasami jako przyjemne rozluźnianie. Mój styl pracy nie polega na “im mocniej tym lepiej” – staram się, aby podczas terapii ciało pozostało w rozluźnieniu i nie napinało się w innych rejonach.

Odczucia zależne są od ilości uzbieranych napięć, czasami określane jako dyskomfort, czasami jako przyjemne rozluźnianie. Dostosowuje siłę nacisku do twoich odczuć i potrzeby. Zwykle masaż jest dość intensywny, ale nie przekraczam granicy bólowej, która powodowałaby kolejne napięcia w innym rejonie.

Terapia Powięziowa – jak wygląda wizyta?

Wizytę zaczynamy od wywiadu oraz przechodzimy do analizy twojej postury. Dlatego przypomnij sobie proszę o doznanych urazach, przebytych operacjach, szczególnych objawach oraz ubierz się w wygodną, nie krępującą ruchów bieliznę. Po odbytej terapii chętnie doradzę w kwestii poprawy twoich codziennych nawyków, oraz w razie potrzeby pokażę sposoby automasażu i ćwiczeń w domu.

Prosimy o nie balsamowanie i nie kremowanie ciała w dzień wizyty – utrudnia to pracę powięziową.